×

Veškeré informace o přesunech a náhradních termínech jednotlivých představení najdete v sekci Vstupenky

Divadlo U Hasičů

KARIME AMAYA: LA FUENTE – PRAMEN

Nepopíratelná královna v historii ženského flamenka – Carmen Amaya, by v roce 2018 oslavila 105 let. Žena, která se i přes svůj prostý původ, velmi brzy proměnila v neopakovatelnou a jedinečnou legendu. Svůj styl dovedla ve všech detailech k obdivuhodnému půvabu. Tancem světu představovala fascinující a uchvacující kouzlo kočovného národa. Neodolatelná přírodní síla – malé tornádo, které hypnotizovalo celé publikum. Výjimečná tanečnice, která výrazně inovovala ženské flamenco a ovlivnila směr jeho dalšího vývoje. Věnujeme proto hlavní postor festivalu této tanečnici a ženám ve flamenku. Naše pozvání přijala osoba nejpovolanější – její praneteř, Karime Amaya, s představením La Fuente / Pramen.

LA FUENTE / PRAMEN – světová premiéra

Představení “La Fuente / Pramen” je strhující podívaná o nutkavé potřebě svobody, rozvíjení se a objevování. Pramen energie se dere z podzemí na povrch a země sama pozoruje jeho zrod. Nachází si svoji cestu – cestu flamenka. Země je základem zrodu a života, stejně jako rodina, která je v centru všeho. Tyto prazákladní síly se odrážejí v celém představení.
Karime se tímto svým prvním autorským představením obrací ke svým rodinným flamenkovým kořenum, k legendární Carmen a příjmení Amaya, o kterém v jednom dosud nepublikovaném rozhovoru sama Carmen prohlásila, že je to příjmení “trvalé”. Příslušnost k rodině a být nositelem jména je ve Španělsku hrdou záležitostí.

OBSAZENÍ:
Karime Amaya – tanec
Mara Rey “Juañares”  – zpěv
Ismael De la Rosa – zpěv
Antonio Rey – hlavní kytara
Santiago Amaya – druhá kytara
El Piraña – perkuse
 
Cenové rozmezí: 590 Kč – 1290 Kč

Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2, 120 00
Tel: 222 516 910, E-mail: [email protected]
vyrobil goOut.net | Divadlo U Hasičů - oficiální stránka