Divadlo U Hasičů

OSIDLA SMRTI

Autor: I. Levin
Režie: R. Štolpa a M. Novotný
Hrají: Tomáš TUREK, Michaela DOLINOVÁ, Radek ZIMA, Jitka SEDLÁČKOVÁ / Kateřina MACHÁČKOVÁ, Mojmír MADĚRIČ/Roman ŠTOLPA

Motto: Rozmyslete si dobře komu pošlete jediný rukopis své knihy, abyste nedopadli jako hrdina amerického divadelního thrilleru.
Kdysi úspěšný spisovatel detektivek nalezne perfektní příběh napsaný neznámým autorem a rozhodne se vydávat rukopis za svůj vlastní…

Sidney Bruhl je slavný spisovatel, autor broadwayských detektivních her. Dnes je však v těžké autorské krizi a hledá způsob jak zachránit svou reputaci, protože po mimořádném úspěchu následovaly čtyři propadáky, ten poslední právě nedávno. A pak se mu jednoho dne dostane do ruky rukopis mladého, zcela neznámého autora Clifforda Andersona, který je jeho fanouškem, byl studentem jeho semináře a posílá mu jedinou kopii své první hry k nahlédnutí a zhodnocení. Bruhl je nadšen skvěle napsaným thrillerem-rukopisem a rozhodne se Clifforda pozvat k sobě do domů s tím, že se zajímá o jeho práci a chtěl by mu nabídnout spoluautorství na další hře. Ve skutečnosti se Bruhl chystá mladého autora zavraždit a vydávat jeho hru za svoji vlastní. Pomáhat mu v tom má nepříliš ochotně také jeho manželka Myra. Co však Bruhl netuší je fakt, že také Clifford má své vlastní plány a nějaké to eso v rukávu. Nebo je to všechno ještě jinak?…

OSIDLA SMRTI je jeden z nejpopulárnějších a největších úspěchů nedávné Broadwayské historie a Londýnského West Endu. Ira Levin je také autorem světově známého románu – Rosemary má děťátko.

Tento vynalézavě promyšlený divadelní trhák obratně mísí dvě nedocenitelné divadelní přísady: budete vzrušeně lapat po dechu napětím a zároveň se budete spontánně smát! Thriller plný nevyzpytatelných úskoků a pletich autora divadelních detektivek, jehož poslední hry byly propadáky, a který je připraven za každou cenu zvrátit nevůli osudu ve svůj prospěch a klade mistrně svá OSIDLA SMRTI – to jsou nečekané a šokující dějové zvraty, které drží obecenstvo od začátku až do posledního okamžiku hry v neustálém napětí, ale zároveň i dobře baví vtipnými dialogy a absurdními situacemi.

Komedie vznikla ve spolupráci s hlavním městem Praha.


Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2, 120 00
Tel: 222 516 910, E-mail: info@divadlouhasicu.net
vyrobil goOut.net | Divadlo U Hasičů - oficiální stránka