×

Veškeré informace o přesunech a náhradních termínech jednotlivých představení najdete v sekci Vstupenky

Divadlo U Hasičů

POWER. Všichni odněkud pocházíme

Evropská inscenace podle autorského scénáře Silvie Chiodin. Strastiplný a kuriózní příběh putování, migrace živočišných druhů kontinenty a staletími včetně druhu lidského je (zdánlivou) apoteózou dnešní mediální epidemie předsudků rozpoutaných nad uprchlickou otázkou.

Multimediální divadelní tvar, který v principu staví na fyzickém herectví, představí českému a později i zahraničnímu publiku v nelehké souhře hned čtyři soubory – spolu s Bohnickou divadelní společností při Studiu Citadela se na scéně setkají performeři z Irska (KCAT Arts Centre – Equinox Theatre Company), Itálie (Cooperative Nazareno) a Řecka (Theama Theater of Disabled People).

Power nemá rozhodně ambici jen s nadsázkou zatřást našimi fóbiemi z jinakosti – nad rámec uměleckého počinu dává hercům se zdravotním postižením příležitost pohybovat se v průběhu jednoho roku na jevištích po celé Evropě. Tito tvůrci vykročí „vší silou“ naproti společenským stigmatům, které i je samotné obvykle činí bezdůvodně méně schopnými než lidi tzv. normální.


Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2, 120 00
Tel: 222 516 910, E-mail: [email protected]
vyrobil goOut.net | Divadlo U Hasičů - oficiální stránka