×

Veškeré informace o přesunech a náhradních termínech jednotlivých představení najdete v sekci Vstupenky

Divadlo U Hasičů

VEČER SE SOUBOREM GAUDEAMUS

Večer se souborem Gaudeamus VŠE a jeho hosty.

Již podesáté vás k Hasičům zve Folklorní soubor Gaudeamus VŠE, který letos oslavil své sedmdesátiny. Do programu zařadil kromě vánoční tématiky i nevánoční čísla, tentokrát obohacená o nové písně i tance, jako je například píseň o smrti či nově nastudovaná choreografie Pastýřské zaříkání.

Hostem souboru Gaudeamus VŠE je již podruhé Folklorní soubor Rosénka. Za tři roky oslaví 40 let na scéně a stále patří mezi přední soubory. Mladistvým elánem, výbornou technikou, příznačným a vytříbeným humorem potěší jistě i vás.

V závěru večera si společně s oběma soubory můžete zazpívat.

 

Folklorní soubor Gaudeamus Vysoké školy ekonomické v Praze
www.facebook.com/Gaudeamus.VSE.Praha
www.gaudeamus-folklor.cz
[email protected]

 

Kořeny pražského folklorního souboru Gaudeamus VŠE sahají do roku 1949. Soubor působí při Vysoké škole ekonomické v Praze a jeho členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých i středních škol. Má taneční skupinu a lidovou muziku se zpěvačkami.

Soubor se zaměřuje na scénické zpracování lidových písní, tanců a zvyků z českých regionů. Pro jeho vystoupení je příznačné hledání neobvyklých námětů a často i překvapivé zpracování motivů české lidové kultury, humor a velké zaujetí všech interpretů. Na přípravě souborového repertoáru se kromě profesionálních umělců autorsky podílejí také členové souboru.

Folklorní soubor Rosénka
https://www.facebook.com/pg/fsrosenka/about/
http://www.rosenka.cz/
[email protected]

Folklorní soubor Rosénka vznikl v roce 1982. Původně dětský soubor se postupem času rozrostl do tělesa, které má v současnosti cca 180 členů ve věku od 3 do 35 let. Uměleckou vedoucí je Zuzana Cílová.

Soubor zpracovává převážně písně a tance z oblasti Uherskohradišťska, Uherskoostrožska,

Uherskobrodska a moravsko-slovenských Kopanic, na jeho repertoáru jsou však i choreografie

z Valašska, luhačovského Zálesí a z rumunsko-maďarského pomezí. Snaží se o zachování čistoty daného regionu, na repertoáru má však i choreografie s různou mírou stylizace. Typický je výrazný herecký projev, který Rosénce umožňuje interpretovat náměty i humorné.

FS Rosénka je součástí obecně prospěšné společnosti Dejvické divadlo, jejímž zakladatelem je Městská část Praha 6.


Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2, 120 00
Tel: 222 516 910, E-mail: [email protected]
vyrobil goOut.net | Divadlo U Hasičů - oficiální stránka